A kulturális programok közösségformáló erővel bírnak. Ezt bizonyítja a végegyházi iskolában május 20-án megtartott kézműves foglalkozás is, ahol az iskolás korú fiúk és lányok kiválóan tudtak együtt „dolgozni”. Ezúttal többféle kézműves tevékenység közül választhattak az érdeklődők. Ki-ki az érdeklődési körének megfelelően fonalból készíthetett karkötőt, köveket festhetett, hűtőmágnest vagy éppen kishajót, autót barkácsolhatott.
A fiatalok számára már több alkalommal adott volt a lehetőség, hogy kipróbálják kézügyességüket egy-egy területen, megtalálják az érdeklődési körüknek, vagy éppen a készségeiknek megfelelő kézműves tevékenységet. Minden ilyen alkalom lehetőség arra, hogy fejlődjön a résztvevők kreativitása, kézügyessége, hogy megtalálják az alkotás örömét egy-egy tevékenységben, és kiválasszák a számukra kikapcsolódást, feltöltődést jelentő foglalkozást. Ezzel együtt a kézművesség, az alkotó tevékenység iránt érdeklődőkből szinte észrevétlenül, programról programra közösség formálódik, amelynek tagjai szívesen működnek együtt egymással, segítik a másikat egy-egy helyzetben, s ez idővel a közös alkotótevékenységen is túl mutat. A projekt keretében megvalósuló programok és folyamatok célja pedig nem más, minthogy dinamizálják az együttműködést.
A végegyházi foglalkozás ezúttal is kellemes légkörben, jelentős számú, aktív résztvevővel, eredményes alkotó munkával ért véget.